Seriplastik - Speciální přípravky 

09-052 Napěňovací přísada X118

Oblast použití: Napěňovací potisk se zachováním brilance a intenzity barevného odstínu (přímý tisk)
Tato přísada se používá opačným způsobem, než tradiční napěňovací báze. Díky svým speciálním vlastnostem je možno vytvořit přidáním této přísady v množství 10-25% do jakékoliv barvy SERIPLASTIK® tisk s napěněným efektem se zachováním brilance a intenzity barevného odstínu. Nejmarkantnější rozdíl mezi bází X118 a tradiční napěňovací přísadou je vidět například u odstínů tmavě modrá, červená, černá, apod.


99-101 Ředidlo pro plastisolové barvy

Pro snadnější rozmíchání nebo naředění barvy je možno také přidat max. 3% ředidla pro SERIPLASTIK®. Zmíněný produkty snižuje viskozitu během tisku a zpomaluje schnutí. Přidáním více jak 3% přípravku může způsobit, že je barva příliš řídká a pomaleji zasychá při mezioperačním sušení pod mezisušičem i v tunelu.

Pokud oba přípravky (ředidlo i změkčovač) překročí zmíněné maximum, může se snížit krycí schopnost barvy, potisk by mohl být velmi vlhký a pro dokonalé zasušení by musel materiál projít tunelem při 170 až 180°C po dobu 2 až 5 minut.


09-899 Změkčovač pro plastisolové barvy

Pro snadnější rozmíchání, naředění barvy nebo “změkčení” potisku je možno také přidat max. 3% změkčovače pro SERIPLASTIK®. Zmíněný produkty snižuje viskozitu během tisku a zpomaluje schnutí. Přidáním více jak 3% přípravku může způsobit, že je barva příliš řídká a pomaleji zasychá při mezioperačním sušení pod mezisušičem i v tunelu.

Pokud oba přípravky (ředidlo i změkčovač) překročí zmíněné maximum, může se snížit krycí schopnost barvy, potisk by mohl být velmi vlhký a pro dokonalé zasušení by musel materiál projít tunelem při 170 až 180°C po dobu 2 až 5 minut.© Milenium  CZ, s.r.o. 2014